۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۸

اشتباهات رایج در ورزش با تردمیل

اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

اشتباهات رایج در ورزش با تردمیل

خطاهای رایج در استفاده از تردمیل سرعت رسیدن به نتیجه مورد نظرتان را کند کرده و حتی می‌تواند سبب آسیب دیدگی اندام‌های درگیر شما در هنگام استفاده از تردمیل شود. این مقاله از بیتوته را دنبال کنید تا با شناخت خطاهای رایج در استفاده از تردمیل درستی فعالیتتان با تردمیل را مورد بررسی قرار داد.

و با عمکرد مناسب و عدم انجام این اشتباهات سرعت رسیدن به نتیجه دلخواه خود را تسریع بخشید.

ورزش با تردمیل

تردمیل یکی از پرطرفدارترین دستگاه‌های ورزشی است که انجام تمرینات ورزشی با آن مزیت‌های بسیاری دارد. امروزه،‌تردمیل‌های مدرن‌، برنامه‌های پیاده‌روی و دویدن متنوعی را با استفاده از تغییر دادن شیب‌ و تغییر دادن سرعت دستگاه، ایجاد می‌کنند تا یک ورزش موثر انجام داده باشید و به تناسب اندام برسید.

تردمیل‌های مدرن،‌با استفاده از کنترل ضربان قلب شما به‌صورت مداوم، به شما اجازه می‌دهند تا ورزش خود را به یک ورزش علمی وموثر تبدیل کنید. یک عملکرد ویژه این تردمیل‌ها این است که با توجه به میزان ضربان قلب شما سرعت خود را کم‌وزیاد می‌کنند تا به سیستم قلب و عروق شما فشار زیادی وارد نشود.

همچنین صفحه تردمیل از جنسی است که برخلاف آسفالت و موزاییک از آسیب‌های وارده به پا جلوگیری می‌کند. استفاده از تردمیل به نظر ساده می‌رسد اما عادات بد استفاده از آن و دقت نکردن به نحوه‌ی صحیح استفاده از آن ممکن است مانع رسیدن به نتایج دلخواه و حتی منجر به آسیب شود،

بازدهی لازم را به شما نمی‌دهد و حتی آسیب‌رسان نیز می‌تواند باشد. در ادامه ما به خطاهای رایجی که هنگام استفاده از تردمیل مرتکب می‌شوند پرداخته‌ایم تا با آشنایی با این خطاها از مرتکب شدن آن و آسیب‌دیدگی پیشگیری کرده و عملکرد خود را در هنگام کار با تردمیل بهبود بخشید.

در حین راه رفتن بر روی تردمیل اگر به پای خود نگاه کنید ممکن است تعادل خود را از دست بدهید. این کار ممکن است به پشت گردنتان فشار وارد کرده و بقیه بدن را از ردیف طبیعی خود خارج کند و موجب شود دچار گودی کمر شوید

که این به نوبه خود بر ستون فقرات، ران‌ها و زانو فشار وارد می‌کند. مستقیم نگاه کنید و شانه‌هایتان را صاف نگه داشته و سینه‌تان را بیرون دهید (به جلو خم نشوید). ران‌ها، زانوها و پایین کمر نیز در این حالت ردیف بوده و از سر تا پا خطی نسبتاً مستقیم می‌سازند.

– تماس کامل کف با تردمیل:

اگر هنگام راه رفتن تمام سطح کف پا را بر زمین بگذارید، بر عضله فشار وارد می‌شود. با این کار، با جلو رفتن تسمه تردمیل، به عقب خم می‌شوید و این به عضله‌های کمر فشار وارد می‌کند. همچنین این شیوه حرکت باعث می‌شود تعادل خود را از دست بدهید. تا جایی که می‌توانید صاف و عمودی بایستید و با حالت طبیعی راه بروید یا بدوید. سعی کنید بیشتر بر روی میانه یا سینه پا تکیه کنید نه پاشنه پا.