۱۹ فروردین ۱۳۹۹
فروردین ۱۹, ۱۳۹۹

انواع بینی

فروردین ۱۹, ۱۳۹۹ ۰ دیدگاه

انواع بینی

انواع بینی : به دلیل اینکه بینی در مرکزیت صورت قرار دارد و تنها عضو برجسته آن محسوب می شود، تاثیر بسیار زیادی در چهره افراد داشته و با ایجاد کوچک ترین تغییر در آن تاثیر شگرفی در ظاهر افراد ایجاد می کند.( جراح بینی کرمان )

از این رو رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی یکی از پر طرفدار ترین فعالیت های زیبایی محسوب می شود که به منظور اصلاح ایرادات ظاهری و عملکردی بینی انجام خواهد شد. در این جراحی میان بینی و سایر اجزای صورت تناسب ایجاد می شود و به افزایش اعتماد به نفس افراد کمک خواهد کرد.

عوامل مختلفی در نتیجه نهایی جراحی بینی تاثیر گذار هستند که نوع بینی یکی از مهم ترین آن ها محسوب می شود. در این مقاله برآنیم شما را در جریان انواع بینی و طریقه درمان هریک از آن ها قرار دهیم.

انواع مدل های بینی
بینی ها مدل های مختلفی دارند. این مدل ها عبارتنداز :

بینی گوشتی
به طور کلی بینی های گوشتی ظاهری بزرگ و برجسته دارند و بر اساس مدل و فرم استخوان و میزان چربی آن، کوتاه یا بلند هستند. بینی های گوشتی از غضروف ضعیف و پوست باریکی برخوردارند و تنها برای انجام جراحی بینی طبیعی مناسب می باشند.

بینی استخوانی
بینی های استخوانی دارای دو ویژگی بارز هستند که موجب شده افرادی که از بینی های استخوانی برخوردارند، نتایج بسیار مطلوبی از عمل بینی کسب کنند. این دو ویژگی شامل پوست نازک و استخوان محکم می شود.

از آنجایی که پوست بینی استخوانی نازک و ظریف است، ایجاد هر تغییر حالتی در بینی به خوبی قابل مشاهده می باشد؛ بنابراین افرادی که دارای بینی استخوانی هستند از انجام جراحی بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی نتایج بسیار مطلوبی کسب می کنند.

بینی برجسته یا قوزدار
یکی از بارز ترین مشکلاتی که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند، داشتن برآمدگی و قوز در پل بینی است. این برآمدگی ممکن است به صورت وراثتی یا برخورد ضربه به بینی پدید آید. اما خوشبختانه با انجام جراحی زیبایی بینی و سوهان کشیدن قوز و پل بینی ، به راحتی می توان نسبت به برطرف کردن آن اقدام نمود.

بینی پهن
از ویژگی های بینی های پهن می توان به نوک گرد بینی ، سوراخ های پهن و پل بینی عریض اشاره نمود. برای اصلاح و جراحی این نوع بینی، ابتدا باید علل آن مورد بررسی قرار گیرد. دلایل ایجاد بینی پهن عبارتند از :

پهن بودن استخوان بینی
پهن بودن غضروف های طاق وسط
پهن بودن سپتوم پشتی
پهن بودن نوک بینی
پهن بودن غضروف های جانبی فوقانی یا تحتانی
ضخیم بودن پوست یا گوشتی بودن بینی
در جراحی بینی های پهن این نکته مهم است که بینی پهن است یا به دلیل باریک بودن سایر اجزای صورت پهن به نظر می رسد.

برای درمان بینی های پهن ، با در نظر گرفتن تناسبات صورت فرد و تا جای ممکن از قسمت بالایی تا پایین بینی باریک تر شده و موجب بهبود فرم بینی می شود.

طی جراحی بینی پهن ، می توان با استفاده از سپتوم خود بینی یا غضروفی که در پشت گوش قرار دارد، نوک بینی را باریک تر نمود.