۳۰ مهر ۱۳۹۷
مهر ۳۰, ۱۳۹۷

انواع پوست صورت

مهر ۳۰, ۱۳۹۷ ۰ دیدگاه

انواع پوست صورت

انواع پوست صورت :  قبل از معرفی بهترین و موثرترین روش های مراقبت از انواع پوست باید در مورد انواع پوست اطلاعاتی را به دست آورید، در این مقاله می خواهیم درباره انواع پوست توضیحاتی را مطرح کنیم، مطمئن نیستید چه نوع پوستی دارید؟ برای تشخیص نوع پوست خود، باید بدانید که کدامیک از تعریف های زیر بهترین توصیف را از پوست شما دارند: خشک ، چرب یا ترکیبی

نوع پوست خود را بشناسید

پوست خشک

پوست خشک می تواند به سادگی پوسته پوسته شده و به راحتی تحریک شود. پوست های خشک حساسیت بیشتری دارند.

اگر پوست شما دارای این ویژگی ها باشد و با استفاده از محصولات مراقبت از پوست، شاهد واکنش این عضو هستید، یعنی پوستتان خشک است. نسخه شدید پوست های خشک، پوست های حساس است.

پوست چرب

آزمایش اولیه برای تعیین پوست ها چرب به روش های مختلف انجام می شود. اما یکی از معیارهای اصلی شناسایی این نوع پوست ها، زمانی در طول روز است که احساس می کنید پوستتان چرب شده است.

اکثر افراد بعد از ظهرها وجود مقداری چربی را روی پوست احساس می کنند. اما اگر نزدیک به ظهر احساس می کنید پوستتان چربی زیادی دارد، یعنی پوستتان چرب است.

پوست های روغنی به ندرت به محصولات مختلف مانند پوست های خشک و حساس واکنش نشان می دهند. این نوع پوست ها در مقابل پوست های خشک و حساس کمی بهتر می توانند از خود در برابر نور خورشید محافظت کنند. اما بیشتر از پوست های خشک مستعد آکنه هستند.

 

انواع پوست صورت

 

پوست ترکیبی

پوست ترکیبی پوستی است که در گونه ها خشک است اما در نواحی “منطقه T” (منطقه ای که بینی و چانه را در بر می گیرد) چرب است.

تطبیق روش مراقبت از پوست با نوع پوستی که دارید بسیار مهم است. به این نکته توجه داشته باشید که دو محصول معمولی برای مراقبت از پوست وجود دارد که هر کسی، فارق از نوع پوستی که دارد، باید از آن ها استفاده کند.

اولین محصول تونر و دومین محصول لایه بردار است. هر دو این محصولات لایه های محافظ پوست شما را از بین می برند. البته این بدان معنا نیست که شما باید از هر دو محصول به صورت همزمان استفاده کنید. معمولا لایه بردار ها را در نیمه دوم سال یعنی زمانی که تغییر فصل شروع می شود، استفاده می کنند.