۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۸

با میوه های پاییزی سالاد خوشمزه درست کنیم

اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

با میوه های پاییزی سالاد خوشمزه درست کنیم

امروز روش تهیه سالاد با میوه های پاییزی را برایتان حاضر نموده ایم که می‌توانید در ادامه آنرا ذکر بگیرید و درست کنید. یکی از محبوبترین سالادها، سالاد میوه هست، قبول دارید؟ همانطور که سالادهایی که با سبزیجات و گوشت و مرغ تهیه میشوند خیلی متنوع میباشند سالاد های میوه هم با دقت به فصل و نوع میوه هایی که داخلشان بهرهگیری میکنیم

و حتی سس های گوناگون شان خیلی متنوع و البته لذیذ و خوب میباشند. دراین مطب هم براتون طرز تهیه یک سالاد پاییزی کارساز با سس خامه پرتقالی را برایتان میگذارم که تا فصل این میوه هاست آنرا درست کنید و ازآن لذت ببرید.

مواد ضروری برای تهیه سالاد میوه پاییزی ;
پرتقال ۲ شماره
کیوی ۲ شماره
سیب ۱ شماره
انار ۱ شماره
گریپ فروت ۱ شماره
نارنگی ۱ شماره
خامه ۳ قاشق غذاخوری
شکر ۱ قاشق غذاخوری سرخالی

مراحل تهیه سس سالاد میوه پاییزی ;
برای تهیه سس کافی هست خامه، شکر و آب یکی از پرتقال هایی که داشتیم را داخل یک کاسه بریزیم. آب پرتقال را بتدریج افزون کنید و هم بزنید تا سس خیلی رقیق نشود.همه ی مواد را خوب باهم آمیخته می‌کنیم تا یک سس یکدست و لطیف بدست بیاید مقدور هست به همه ی آب پرتفال احتیاج نباشد وقتی سس به غلظت مناسب رسید دیگر آب پرتقال نریزید.

مراحل تهیه سالاد میوه پاییزی ;
مضمون مهم در تهیه این سالاد فقط ترتیب خرد کردن میوه هاست که باید رعایت شود تا میوه ای مانند سیب بدرنگ نشود و میوه ای مانند گریپ فروت تلخ نشود. پس اول از همه ی انار را دون میکنیم.بعد کیوی را پوست کنده و خرد میکنیم. من برای این سالاد از دو نوع کیوی زرد و سبز بهرهگیری کردم تا سالاد خوش رنگتر شود.

نارنگی را هم پوست کنده حلقه حلقه کرده و بعد تکه تکه می‌کنیم.مرحله بعد خرد کردن سیب هست فقط دقت کنید تا هسته ها را خوب جدا کنید.

در انتها نوبت پرتقال و گریپ فروت هست پس اول مانند دو عکس زیر پوستشان را میکنیم طوری‌که قسمت سفیدشان دقیقا جدا شود.

اکنون آنها را حلقه حلقه کرده و دو نیم میکنیم.بهمین سهولت کل مراحل حاضر سازی به پایان رسید پس همه ی میوه ها را داخل ظرف سرومان می ریزیم.

اکنون سالاد رابا سس خامه ای پرتقالی لذیذ مان نوش جون می‌کنیم.