۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۸

بهترین ورزش برای سنین مختلف

اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

بهترین ورزش برای سنین مختلف

ورزش برای هر فرد، در هر سنی که باشد، واجب است اما باید بدانیم که چه ورزشی را انجام دهید. بهترین ورزش آن است که نه تنها شور و نشاط را در شما ایجاد کند، بلکه برای سلامتی و قدرت جسمانی تان نیز مفید باشد. به عنوان مثال اگر ورزشی می کنید که با روحیات شما سازگاری ندارد یا که تفاوتی در ظاهرتان ایجاد نمی کند.

وقت آن است که به فکر ورزش دیگری باشید. اگر نمی دانید که ورزش مناسب با سن شما کدام است، در ادامه مطلب همراه مان باشید.

بهترین ورزش‌ها برای سنین مختلف کدامند؟

دهه ۲۰ سالگی
نقش ورزش

ورزش برای هر فرد، در هر سنی که باشد، واجب است‎

اگر شما در دهه ۲۰ زندگی تان هستید، باید ورزش های کاردیو، تعادلی، تمرین با وزنه و کششی را انجام دهید. ورزش های کاردیو مانند دویدن، شنا، دوچرخه سواری و پیاده روی را حداقل ۳ تا ۵ بار در هفته انجام دهید. برای تمرین با وزنه نیز کارشناسان هفته ای ۲ بار تمرین را به شما پیشنهاد می دهند. به دنبال ورزشی باشید که به شما لذت می دهد و می توانید در دراز مدت به آن پایبند باشید. سعی کنید که در طول ورزش، تمام عضلات، از پشت گرفته تا سینه، بازو، شانه و پا را درگیر کنید.

تمرکز: ورزش های استقامتی و کاردیو

در دهه ۲۰ زندگی، بدن شما در اوج توانایی خود به سر می برد و آماده هر چالشی می باشد. سرعت ترمیم ماهیچه ها نیز بیشتر از هر زمان دیگری است، از این رو باید تمرکز خود را بر ماهیچه هایتان بگذارید و آنها را قوی سازید. این دوران زمان مناسبی برای ترکیب ورزش های استقامتی و ایروبیک(کاردیو) است. اگر در این سن بتوانید ماهیچه های قوی ای بسازید، برای سالهای دیگر زندگی تان آسوده خاطر خواهید بود.

خانم ها: کار با وزنه

معمولا خانم ها در این سن به تغذیه و ورزش خود اهمیت نمی دهند اما برای همه واجب است که تا جای ممکن ورزش، به خصوص کار با وزنه، را در برنامه روزانه خود جای دهند. با این شیوه نه تنها به تناسب اندام می رسند و ماهیچه هایی قوی تر خواهند ساخت بلکه حداکثر تراکم استخوانی خود را در دوران پیری تضمین می کنند. از این رو کار با وزنه یکی از اولویت های آنها در این دوران است. اسکات، ددلیفت و پرس ایستاده احرکات مفید برای این دوره سنی می باشند.

آقایان: یوگا

یوگا نه تنها برای بدن، بلکه برای روحیه شما نیز بسیار مناسب است. مهم نیست اگر چه این ورزش سن خاصی ندارد، اما به آقایان پیشنهاد می شود که آن را در دوره بیست سالگی خود آغاز کنند. در واقع توانایی انعطاف پذیری آقایان باید در این دوران تقویت شود. برای افرادی که ساعات زیادی از روز را پشت میزها و بدون حرکت می گذرانند، یوگا می تواند بسیار موثر باشد، به خصوص برای آقایان که تراکم ماهیچه ای بیشتری در قسمت سینه و شانه هایشان نسبت به خانم ها دارند.