۱۳ آبان ۱۳۹۷
آبان ۱۳, ۱۳۹۷

درمان پوسته شدن صورت

آبان ۱۳, ۱۳۹۷ ۰ دیدگاه

درمان پوسته شدن صورت

پوسته شدن صورت از آن دسته عارضه‌‌های پوستی است که در کنار ایجاد ناراحتی پوستی، به عنوان یکی از دلایل بروز اضطراب در فرد نیز به حساب می‌آید. شوربختانه باید گفت در حال حاضر درمان قطعی برای این عارضه پوستی ناخوشایند وجود ندارد و فردی که به این عارضه مبتلا است باید رسیدگی‌های لازم را به‌طور همیشگی انجام دهد.

رسیدگی‌های لازم برای صورت‌های مبتلا به شوره

استفاده از شامپوهای ضد شوره بر روی قسمت‌‌‌‌هایی از پوست صورت که شوره می‌کند یکی از راه‌حل‌هایی است که برای برطرف نمودن شوره صورت پیشنهاد می‌شود، لازم به ذکر است که در استفاده از شامپو ضد شوره بر روی صورت باید توجه داشت که این شامپو به داخل چشم، بینی و دهان وارد نشود. لوسیون‌های مرطوب‌کننده پوست نیز گزینه مناسبی برای محافظت پوست صورت در مقابل شوره به حساب می‌آیند.

رفع پوسته شدن صورت

شوره صورت عارضه رایجی است و با این حساب از دوستان و آشنایان خود که به این عارضه پوستی مبتلا هستند نیز می‌توانید راهنمایی بگیرید. جالب است بدانید شوره صورت،‌ عارضه‌ای ارثی است و در نتیجه احتمال مبتلا بودن چند نفر در یک خانواده به این عارضه وجود دارد، به این ترتیب تجربه‌‌های اعضای فامیل هم می‌تواند چراغ راه شما برای بر طرف کردن شوره صورت باشد.
اگر هم دست بر قضا تنها شما یک نفر در خانواده از شوره صورت رنج می‌برید، برای درمان این عارضه از پزشک متخصص پوست کمک بگیرید. نکته‌ای که در این‌جا مهم به نظر می‌رسد این است که شوره صورت، یا سایر عارضه‌های پوستی را جدی بگیرید چرا که ممکن است این عارضه‌ بیانگر حضور بیماری‌های جدی‌تری در بدن شما باشد. تشخیص این امر کار راحتی نیست و تنها از عهده پزشک متخصص برمی‌آید.

درمان پوسته شدن صورت

 

رهایی یافتن از خشکی پوست هم به برطرف کردن شوره صورت کمک می‌کند. برای این کار پیشنهاد می‌کنیم از ترکیبات لایه‌بردار پوست که سلول‌های مرده را از بین می‌برند استفاده کنید. در این میان اگر ابرو یا پوست پلک‌های شما نیز پوسته پوسته می‌شوند، در حین لایه‌برداری حتما چشم‌ها را ببندید. اگر هم در ناحیه رویش سبیل شاهد شوره پوست هستید، در فرآیند لایه‌برداری باید دهان بسته باشد. برای از بین بردن پوست خشک این نواحی حساس، از یک مسواک نرم هم می‌توانید استفاده کنید.

تمیز نگه داشتن پوست صورت هم یکی دیگر از راه‌‌های خلاصی از شر شوره صورت است. بد نیست برای شستن پوست ناحیه ابرو و چشم‌ها از شامپوهای کودکان که چشم را نمی‌سوزانند استفاده کنید. همان‌‌گونه که اشاره شد، بیشتر شامپوهای ضد شوره سر را برای برطرف کردن شوره‌های صورت نیز می‌توان به کار گرفت. متاسفانه شوره پوست صورت از آن دسته عارضه‌های مزمنی است که به این راحتی‌ها از شر آن خلاص نخواهید شد و در صورت توقف درمان، شاهد بازگشت شوره صورت خواهید بود.

روش‌های خانگی طبیعی برای رفع پوسته شدن صورت

در کنار شیوه‌های شیمیایی که برای درمان شوره پوست صورت به آنها اشاره کردیم، روش‌های خانگی طبیعی هم برای مقابله با این عارضه پوستی وجود دارد که بد نیست به این موارد هم اشاره کنیم. روغن درخت چای یکی از بهترین درمان‌‌ها برای شوره پوست است، این روغن را به راحتی می‌توانید با لوسیون‌های پوستی یا شامپوها ترکیب کنید. در بین درمان‌های طبیعی شوره پوست صورت، به سرکه هم باید اشاره کرد، سرکه در درمان‌‌های مختلف قارچی موثر است و گفته می‌شود که میزان pH پوست و مو را متعادل می‌کند.

مراقبت‌های پس از لایه‌برداری

به این نکته توجه کنید که پس از استفاده از این شیوه‌های طبیعی و شیمیایی حتما پس از شستن پوست، از لوسیون‌‌های مرطوب‌کننده استفاده کنید. در این شرایط پوست صورت بسیار حساس می‌شود و در استفاده از لوسیون‌های مرطوب‌کننده نیز دقت کنید تا محصولی انتخاب شود که مناسب پوست‌های حساس باشد. در این زمینه‌ لوسیون‌هایی با ترکیب آلوئه‌ورا یا کره‌کاکائو انتخاب‌های مناسبی برای پوست حساس هستند.

در پایان باید به این نکته هم اشاره کنیم که شوره پوست صورت، عارضه‌ای رایج است و در نتیجه اگر شما هم تجربه‌ای در برطرف کردن این عارضه‌ پوستی دارید، آن‌را با ما و سایر کاربران در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.