۱۲ بهمن ۱۳۹۸
بهمن ۱۲, ۱۳۹۸

لیفت بازو

بهمن ۱۲, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

لیفت بازو

لیفت بازو که به براکیوپلاستی نیز معروف است ؛ زیرمجموعه ای از جراحی های زیبایی بدن می باشد که به منظور از بین بردن چربی و پوست های اضافی بازو و بهبود ظاهر قسمت تحتانی بازوها انجام می گیرد. ( فوق تخصص جراحی پلاستیک )

وراثت ، افزایش سن و نیز کاهش میزان قابل توجهی از وزن ؛ از مواردی هستند که می توانند سبب کاهش انعطاف پوست شده و به این ترتیب نواحی مختلف بدن از جمله بازوها را در معرض افتادگی قرار دهند.

اگرچه ورزش ؛ تا حدودی می تواند به تقویت و بهبود سطح عضلات بازو کمک کند ، اما نمی تواند به اصلاح پوست اضافی موجود در این ناحیه که خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده است بپردازد.

بنابراین در صورتی که قسمت زیرین بازوها دچار افتادگی شده است ، انجام جراحی براکیوپلاستی بهترین گزینه جهت تصحیح و بهبود فرم بازوها خواهد بود.

جراحی براکیوپلاستی

جراحی لیفت بازو تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد و زمان انجام آن بسته به وسعت جراحی ، متغیر است ؛ اما معمولا ۳ ساعت به طول می انجامد.

طی این جراحی ، جراح پلاستیک در قسمت تحتانی بازوهای شما برش هایی را ایجاد می کند.

لازم به ذکر است که طول و الگوی برش ، بستگی به میزان برداشتن پوست دارد.

پس از ایجاد برش می بایست بافت های زیرین پوست ، محکم شده و سپس محل برش با بخیه بسته شود.

همچنین ممکن است با استفاده از یکی از روش های مکش ؛ اقدام به از بین بردن چربی اضافی نیز در طول عمل براکیوپلاستی ، صورت پذیرد.

نتایج جراحی لیفت بازو

با انجام عمل لیفت بازو و برداشتن پوست شل بخش تحتانی بازو ، بخش فوقانی بازوهای شما بهبود خواهد یافت و به این ترتیب بازوها از لحاظ فرم ظاهری تا حد قابل توجهی زیباتر می شوند.

عمل لیفت بازو از لحاظ طول عمر ؛ دارای نتایجی دائمی و ماندگار است ، البته ناگفته نماند که حفظ ثبات وزن در پایداری نتایج این جراحی نقش بسزایی دارد.

دوران نقاهت بعد از جراحی لیفت بازو

افراد بایستی در دوران بهبودی عمل لیفت بازو ، به منظور کنترل تورم در موضع جراحی شده گن مخصوصی که با هدف حفظ فرم جدید بازوها تجویز شده است را تا مدت زمانی که پزشک متخصص توصیه نموده بپوشند.

جراح معالج شما ممکن است یک لوله تخلیه موقت را در بازوی شما قرار دهند ، تا بدین وسیله مایعات یا خونی که بعد از عمل ایجاد می شود تخلیه شود.

پزشک جهت بهتر سپری نمودن دوران نقاهت ، دستورالعمل مراقبت های بعد از عمل را برای شما تشریح می نمایند.

این دستورالعمل ها شامل : نحوه مراقبت از زخم ها ، داروهای مصرفی و زمان مناسب انجام فعالیت پس از عمل می باشند.

همچنین پزشک پس از عمل ؛ زمان مراجعات بعدی شما را جهت بررسی ها و معاینات تکمیلی ، مشخص می نمایند.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت بازو

در ادامه برخی از مهم ترین مراقبت های بعد از عمل لیفت بازو را شرح داده ایم :

استعمال سیگار طی دوران نقاهت عمل براکیوپلاستی ممنوع می باشد ؛ چرا که مصرف سیگار ، روند بهبودی را کند کرده و خطر باقی ماندن محل اسکار و نیز بروز عفونت در محل جراحی را افزایش می دهد.

به طور معمول ، افراد می توانند ۲ هفته پس از عمل لیفت بازو به محل کار یا تحصیل خود بازگردند.

غالبا پس از ۶ هفته امکان انجام فعالیت های سبک روزمره برای افراد ممکن خواهد بود.

عدم قرار گیری در معرض نور مستقیم خورشید و تابش اشعه یونیزان از دیگر مواردی است که افراد باید حداقل تا ۲ ماه بعد از عمل لیفت بازو در مورد آن نهایت دقت را داشته باشند ، زیرا این موارد در باقی ماندن جای زخم جراحی اثرگذار هستند.

وجود درد خفیف و جزئی در موضع جراحی ، امری بدیهی است و با مصرف منظم داروهای تجویز شده به مرور مرتفع می گردد ؛ اما چنانچه درد به میزان فزاینده ای شدت یافت یا با علائم دیگری از قبیل تورم غیرطبیعی و عفونت در محل عمل مواجه شدید سریعا به پزشک خود اطلاع دهید.

هزینه لیفت بازو

به طور کلی هزینه جراحی لیفت بازو در هر فردی ، بر اساس پارامترهای مختلفی ، متغیر خواهد بود.

از این رو افراد برای اطلاع از هزینه های دقیق این عمل جراحی می بایست به فوق تخصص جراحی پلاستیک ، مراجعه کنند.

جراح پس از معاینات لازم ، هزینه نهایی عمل را اعلام خواهند نمود.

کاندیدای مناسب جراحی لیفت بازو

برخورداری از سلامت جسمی : افرادی که از کلیه فاکتورهای سلامت برخوردارند ، گزینه مناسبی جهت انجام جراحی لیفت بازو می باشند.

سیگاری نبودن : افراد غیر سیگاری ، کاندیدای مناسبی برای انجام این جراحی هستند ؛ بنابراین در صورتی که یک فرد سیگاری تصمیم به انجام عمل لیفت بازو دارد باید از چند وقت قبل از عمل نسبت به ترک مصرف آن اقدام نماید.

داشتن وزن ثابت : اشخاصی که قصد انجام جراحی لیفت بازو را دارند باید حداقل شش ماه قبل از عمل ، وزن خود را به ثبات برسانند.

جای زخم عمل جراحی لیفت بازو چگونه است ؟

یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی که تحت جراحی لیفت بازو قرار می گیرند ، جای زخم گسترده این جراحی است و این که آیا جای زخم ( اسکار ) عمل از بین خواهد رفت یا خیر ؟

در حالت کلی ، جای زخم جراحی لیفت بازو با رعایت صحیح دستورات مراقبتی و به مرور زمان کمرنگ می شود ؛ اما به طور کامل محو نشده و از بین نخواهد رفت.