۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۸

پروتئین گیاهی و جانوری در تغذیه روزانه

اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

پروتئین گیاهی و جانوری در تغذیه روزانه

برای خوردن پروتئین از گیاهان استفاده می کنید یا از نوع جانوری آن استفاده می کنید؟ برخی از افراد فقط پروتئین گیاهی مصرف می کنند. بر طبق تحقیقات صورت گرفته دریافت بالای پروتئین از منابع حیوانی خصوصا گوشت قرمز با مرگ و میر بیشتر در ارتباط است.

درحالی که دریافت پروتئین از منابع گیاهی با کاهش خطر مرگ و میر همراه است. بر همین اساس مقدار پروتئین استفاده شده باید به میزان مساوی باشد تا بتوانید تاثیرات خوبه خود را بر روی بدن بگذارد. این در حالی است که پروتئین هایی که از طریق کربوهیدرات‌ها به دست می آیند می‌توانند در رژیم غذایی ما مفیدتر باشند.

به گزارش پارس ناز برای مثال وزن بدن، فشارخون و بیماری های قلبی-عروق میتوانند با استفاده از پروتئین‌ های گیاهی کاهش پیدا کنند.پس برای تنظیم شیوه زندگی خود باید از خوردن پروتئین‌ های حیوانی بکاهیم مانند انواع گوشت‌ها، تخم‌مرغ‌ها و محصولات لبنی. براساس گزارشات این مواد غذایی باعث مرگ و میر بیشتری بوده‌اند، در حالی که خوردن پروتئین‌های گیاهی مانند انواع نان کامل، غلات، ماکارونی‌ها،

حبوبات، آجیل‌ها و انواع عدس میتواند به میزان قابل توجهی درصد مرگ و میر را پایین آورد.بنابراین روشهای زندگی ناسالم مانند چاقی یا لاغری بیش از حد مصرف، بیش از حد الکل، سیگار و نداشتن فعالیت بدنی باعث مرگ زودهنگام میشود. ما باید روش زندگی سالم را جایگزین نماییم و مصرف پروتئین های گیاهی را نسبت به پروتئین های حیوانی بیشتر کنیم.