۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۸

کاربرد آینه های هندسی در دکوراسیون

اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

کاربرد آینه های هندسی در دکوراسیون

آینه ها همیشه به خانه و دیگر مکان ها زیبایی خاصی می بخشند و در طراحی و دکوراسیون همیشه جایگاه ویژه ای دارند. در چندسال اخیر طرح هایی با اشکال هندسی طرفدار بسیار زیادی بین خانه دارها و طراحان پیدا کرده تا جایی که می شود این الگوها را بعنوان برترین مد روز در طراحی داخلی شناخت.

جالب اینجاست که بعداز گذشت چندین سال نه تنها از شدت علاقه به آنها کاسته نشده بلکه روز به روز نیز محبوبیت بیشتری نزد طراحان و خانه دارها پیدا می کنند. بهر حال الگوهای هندسی برای دکوراسیون های مدرن وحتی دکوراسیون های ترکیبی و امروزی بسیار مناسب هستند.

زمانی که به چیدمان اتاقتان، آینه ای شیشه ای اضافه می کنید، استایلی را بوجود آورده اید که هم کاربردی است و هم شیک. همانطور که در پست های قبلی بیان کردم آینه ها و به طور کلی سطوح براق با روشن کردن فضا اندازه اتاق را از آنچه که هست بزرگتر نشان می دهد و بنوعی حس دلبازی و جاداری در اتاق ایجاد می کنند.

البته مدل های آورده شده در این پست اندازه ای به مراتب کوچکتر از آینه های قدی داشته و حالتی دو منظوره دارند یعنی هم قابل حمل هستند و هم روی دیوار نصب می شوند.

کاربرد آینه های هندسی در دکوراسیون

همانطور که در بالا اشاره کردیم حرکت به سوی طرح های هندسی در دکوراسیون داخلی منازل روز به روز شتاب بیشتری می گیرد و طراحان از هر فرصتی استفاده می کنند تا این الگوها را به چیدمان داخلی منازل وارد کنند. مدل های آینه دیواری کوچک زیر از چنین طرح هایی بهره می برند

و در کنار آن جنس مواد بکار رفته در آنها نیز ویژه و بسیار باکیفیت است. چوبی که بعنوان فریم در آینه های زیر بکار رفته از جنس درخت گردو است و به همین خاطر داوم و استحکام بالایی را در کنار زیبایی طبیعی چوب به نمایش می گذارد.

کاربرد آینه های هندسی در دکوراسیون

در مدل زیر آینه ای را مشاهده می کنید که به راحتی حمل می شود و علاوه بر آن بعنوان یک مدل رومیزی یا دیواری ایستا نیز مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی این آینه با دقت تمام از ترکیب عناصر و سبک های متفاوت بهره می برد، خود آینه گرد بوده و پایه آن استوانه ای و از جنس فلز برنج است،

این پایه رنگ خود فلز برنج را دارد. خود آینه روی پلتفرمی قرار میگیرد که آنرا به صورت ایستاده نگه میدارد اما پایه استوانه برنجی آن اجاز می دهد به راحتی آنرا بلند کرده و همراه خود حمل کنید. جالب است بدانید علاوه بر پایه برنجی، پایه آلومینیومی و حتی مسی این آینه نیز موجود است که وزن آنرا سبک تر می کند.

کاربرد آینه های هندسی در دکوراسیون

کاربرد آینه های هندسی در دکوراسیون

مدلی که در زیر مشاهده می کنید در یک مجموعه سه تایی عرضه می شود و با شکل پنج ضلعی خود ظاهری شبیه به کندو زنبور عسل را در ذهن تداعی می کند. جالبی آینه های زیر این است که چینش آنها کاملا بنا به سلیقه خودتان قابل تغییر است، می توانید آنها را جدا کرده و هر کدام را در یک گوشه قرار داده

یا ترتیبشان کنار یکدیگر را تغییر دهید. گزینه ها در این زمینه بی نهایت هستند و تنها چیزی که شما را محدود می کند خلاقیت شما است. ضمنا تمام این آینه ها دست ساز بوده که ارزش آنها را چندبرابر می کند.

کاربرد آینه های هندسی در دکوراسیون

کاربرد آینه های هندسی در دکوراسیون

اگر می خواهید مجموعه ای ترکیبی از بین تمامی اشکال داشته باشید شاید مدل زیر همان چیزی باشد که دنبالش می گشتید. ست آینه های زیر اشکالی از قبیل مثلثی، الماسی، شش وجهی ساده، شش وجهی کشیده و در نهایت مربع را شامل می شود.

حال خودتان تصور کنید که چه چیدمان و الگوهای متفاوتی را می شود با این آینه های کوچک دیواری ایجاد کرد. این آینه ها که فریم دورشان هم از خود آینه تشکیل شده در عین اینکه طرح ساده ای دارند اما بسیار شیک و ظریف طراحی شده اند و به همین خاطر برای دکوراسیون های مدرن و کمینه گرا بهترین انتخاب هستند.

کاربرد آینه های هندسی در دکوراسیون

اما شاید بهترین مدل برای اتاق خواب، بخصوص آنهایی که با محدودیت فضا روبرو هستند مدل های زیر باشد. آینه های مثلثی زیر طوری طراحی شده اند که بعنوان شلف و قفسه نیز مورد استفاده قرار می گیرند. فریم چوبی این آینه به طرز بسیار هوشمندانه ای طراحی شده طوریکه فضای کافی برای قرار دادن لوازم،

خصوصا لوازم دکوری مانند گلدان های کاکتوس کوچک را فراهم می کند. فریم این آینه از جنس چوب افرا می باشد که از اطراف کاملا شیشه آینه را در بر می گیرد. البته جالب است بدانید فریم چوبی این آینه ها از چوب های بازیافتی نیز تهیه می شود که طبعا قیمت کمتری دارند.

کاربرد آینه های هندسی در دکوراسیون

کاربرد آینه های هندسی در دکوراسیون

مدل کاملتر از ترکیب آینه و شلف را می شود در شکل زیر مشاهده کرد. در تعریف این مدل می توان گفت وقتی یک شلف دیواری را با آینه ترکیب می کنید چیزی مانند مدل زیر بوجود می آید. فریم چوبی این آینه شیک از جنس درخت بلوط بوده و رنگ آن نیز کاملا طبیعی می باشد.

شکل آینه نیز طرحی الماس گونه دارد که برای دکوراسیون مدرن بسیار مناسب است. قطعا استفاده از این مدل در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی که به سبکی مدرن و امروزی طراحی شده اند گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.